Sports Gene OÜ on 2011. aastal Tartu teadlaste ja ettevõtjate asutatud ettevõte, mille eesmärk on pakkuda mitmesuguseid sportimise ja elukvaliteedi parandamisega seotud geneetilisi analüüse ning konsultatsioone. 2013. aastal alustasime geeni-testidega, mille sisuks on kaasasündinud sportlike võimete ja kehakaalu mõjutavate geneetiliste tegurite väljaselgitamine. Lähtudes individuaalsetest geneetilisest ja füüsilistest eeldustest pakume treening- ja toitumisnõustamist. Alates 2014. aastast saab meilt tellida toitumiskavasid ja toidutalumatuse testi. Sports Gene OÜ koostööpartneriteks Eestis ning naaberriikides on erinevad spordiklubid, kliinikud, toitumisnõustajad, SPA-hotellid ja apteegid. 


Geenitesti tegemine on väga lihtne! Analüüsi tegemiseks tuleb võtta steriilse vatipulgaga põse limaskestalt põsekaabe, lasta sellel kuivada ning seejärel proov meile saata. Vaata  proovi võtmist tutvustavat videot.

Geenitesti vastuse saadame Teie meiliaadressile hiljemalt 10 tööpäeva jooksul peale proovi jõudmist laborisse.

"Kehakaalu ohjeldamise test aitab just minu geenidega sobiva teadliku toitumise abil koostada paremini läbimõeldud ja efektiivsema treeningplaani. Sportlike võimete test annab  teavet selle kohta, millised on minu energiavarud ja kuidas kiiremini taastuda. See on minu kui tippsportlase jaoks väga oluline info.
Grit Šadeiko
"Mõned aastad tagasi sattusin tervisespordimaailma. Ükski treener ega spordiarst ei uskunud minu võime-tesse, kuid nüüdseks olen läbinud pooltriatloni, mitu jooksu-, rulluisu- ja suusamaratoni.  Kahtlemata on suurte saavutuste taga motiveeritus ning treening, kuid sellest ainuüksi poleks piisanud. Kinnituse oma teadmistele sain spordigeenitesti tehes, millest selgus, et mul on arvestatav eeldus tegelemaks nii vastu-pidavus- kui ka jõualadega. Uut infot sain ka kehakaalu ohjeldamise geneetilise testi tulemusest, millest selgus minu rasvumise tõenäosus, millised haigused sellega kaasneksid ning näiteks millise treeningkoormusega end vormis hoida."
Kertu Jukkum
Tahtsin tänada väga sisuka, asjaliku ja minule vägagi sobiva menüü eest. Menüüs on pea kõik selline, mis mulle väga-väga meeldib ja olen täitsa õhinas :) Koguste mõttes tundub mulle, et sööksin nüüd justkui väga palju, kuid tegelikkuses tunnen, et toiduained ise on kergemini seeditavad, on puhtfüüsiliselt kergem olla ning mulle sobib see, et peab tihti sööma. Tundub,et varasemalt olen oma keha signaale vägagi eiranud ning toitunud pigem varasemalt juurdunud info alusel.
Susan

Tänan kiirelt saadetud testitulemuste eest! Võin öelda, et need olid praktiliselt koheselt elumuutvad! :)
Ma olen juba sisuliselt 9 kuud võidelnud mingisuguse müstilise köhaga, mis ei tahtnud arstide poolt kirjutatud ravimitele kuidagi alluda ja põhjust ka ei suudetud seni tuvastada.
Toidutalumatuse testist nägin ära, et munavalge on mulle vastunäidustatud. Jätsin paar päeva muna menüüst
välja ja toimus "imeline tervenemine". Elus ei oleks osanud ise arvata, et mul on sellise igapäevaselt tarbitava toiduaine vastu kehas selline reaktsioon. Aitäh!
Raili

Viimased blogi postitused

Vaata kõiki postitusi

06. November

Tule Tervise Innovatsioonikonverentsile!

Tule 9. novembril KUMU suurde auditooriumi Tervise Innovatsioonikonverentsile, kus kõnelevad ajuteadlane ja psühholoog dr Jaan Aru, dotsent Kristjan Port, spordifüsioloogia professor Vahur Ööpik, füsioterapeut Katre Lust-Mardna, kliiniline psühholoog Kärt Lust-Paal, unetehnoloog Kene Vernik, laboriarst dr Anneli Raave-Sepp jt. nii saatusest kui tervisest.

Konverentsi külastajatele on geenitestid erihinnaga!

06. September

Tervisenõustaja aitab geenitesti tulemusi rakendada

Geenitestis saadud teabe praktilisel elluviimisel on abiks tervise- ja toitumisnõustaja. Selle kohta saad rohkem lugeda allpool.

30. May

Eesti geenitestide võrdlus

Mai ajakiri Apteeker võrdles Eesti geenilaborite Sports Gene OÜ ja myInnerGo OÜ pakutavaid geeniteste ja selle tulemusel on meie kehakaalu ohjeldamise geenitest turul pakutavatest jätkuvalt kõige põhjalikum ja kompleksem.